Foto Galeri

Bayrampaşa Gençlik Merkezi

Bayram Masalları Tanıtım Gecesi

- +

Bayram Masalları tanıtım gecesine öğrenciler ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi. Kokteyl açılışı ile başlayan tanıtım gecemizde Şifahen Masallar Kervanı ile konuklara müzikli masal dinletisini sundu. Geleneksel Anadolu masallarımızdan ve dünya masallarından örneklerin sunulduğu gecede gençler gecenin sonunda müzike eşliğinde “Şifahen Masallar Kervanına” katılarak doyasıya eğlendi.

Okan AYSU  Baygem Müdürü

Kültür ve Turizm Bakanlığı/ Gençdes’in desteklemiş olduğu Bayram Masalları projemizin kayıtları başlamıştır. Gençlerimiz “masal yazarlığı ve anlatıcılığı üzerine eğitim alacaklardır ve bu eğitim neticesinde gerek gerçek hayattan gerek hayal dünyasından esinlendikleri hikayelerini yazmaya başlayacaklardır. Masallarımızı bir kitapta toplayıp 10.000 adet baskısını alıp ilkokuldaki kardeşlerimize hediye edeceğiz ve onlar için düzenleyeceğimiz masal dinleti günleri organize edeceğiz. Atölye çalışmalarımızı farklı mekanlarda yürüteceğiz, bazen bir köy kahvesinde, bazen doğal parklarda olacağız. Gençler hikayelerinin peşine düştü, bizde bulmaları için elimizden geleni yapıyoruz.

Zeynep İLHAN ŞAHİN /  BAYGEM – Kültür Sanat Danışmanı

“Geleneksel olanları geleneğe bağlı kalarak korurken, dünya masallarından seçkiler ile çeşitlilik sunarak , yeni masallar ile sürdürülebilirliği  yerine getirmiş olmayı hedeflemekteyiz.

Masalları korumaya, geliştirmeye ve güçlendirmeye yönelik bu projeyi Kültür ve Turizm Bakanlığı / Gençdes’in desteği ile  gençlerle birlikte başlatıp çocuklarla devam ettirmek arzumuzdur.”

YORUM GÖNDERYorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir, üye olmak için tıklayınız.